Ticket to Ride: Europe turnir u završnici projekta Zaigraj (inter)aktivno!
Autor: Nataša Narančić, 27. 6. 2023.

Projekt Zaigraj (inter)aktivno! u školskoj godini 2022./23. završen je turnirom u društvenoj igri Ticket to Ride: Europe. U turnir je bilo uključeno devet učenika sedmih razreda koji su se borili za glavnu nagradu – pehar i igru koja je ove godine u školskoj knjižnici bila uvjerljivo najtraženija – Taco mačka koza sir pizza

U igri su se učenicima, osim knjižničarke, pridružili učitelj Engleskoga jezika Filip Novosel i učiteljica Hrvatskoga jezika Ivana Zidar.

Igra Ticket to Ride: Europe temelji se na izgradnji željezničkih ruta između europskih gradova koje su tajne i nalaze se na karticama koje su igračima dodijeljene na početku igre. Iako svi igrači nemaju zadatak izgraditi iste rute, natječu se za gradove između njih dok svaki radi na ostvarivanju svojih ciljeva. Upravo zbog toga mogućnosti postaju sve više ograničene kako igra odmiče, a od učenika se traži da pokažu snalažljivost i fleksibilnost.

Za pobjedničkim stolom, u finalu turnira, našli su se Katarina Kajić (7. a), Zrinka Hranjec (7. a) i David Pačalat (7. d), a pobjedu je odnijela Katarina osvojivši čak 114 bodova.

Igra se učenicima jako svidjela te će ju zasigurno ponovno zaigrati sljedeće godine, a osobito je izazvala simpatije ljubitelja Geografije koji su se dodatno zabavili primjenjujući osnovna znanja iz svojeg najdražeg predmeta: proučavanje mape za igru koja je ujedno karta Europe,  planiranje ruta i strateško promišljanje o prostoru.

Veselimo se nastavku ovog projekta koji će sljedeće godine postati i izvannastavna aktivnost.