Mediji o Školskom danu stripa
Autor: Nataša Narančić, 29. 6. 2023.

Školski dan stripa jedinstvena je akcija pokrenuta u našoj školi povodom obilježavanja 40. rođendana pokojnoga knjižničara Miroslava Cmuka, a obuhvatila je niz aktivnosti o kojima su izvijestili i mediji. Naša se knjižnica tako našla u Regionalnom dnevniku HRT-a (6. travnja 2023.), emisiji Pozitivno na HRT-u (18. lipnja 2023.), emisiji Kreativni izazov na VTV-u (7. lipnja 2023.) te Kulturni magazin VTV-a (11. lipnja 2023.).

Novinari koji su nas posjetili porazgovarali su s učenicima o razlozima za pokretanje akcije, načinima na koje su oni bili uključeni u aktivnosti te, naravno, o njihovim najdražim stripovima i stripovskim junacima. Svi su se oni pred kamerama rado prisjetili svojih prvih susreta sa stripovima te vremena kada ih je knjižničar Miroslav Cmuk svojim vedrim, prijateljskim pristupom i humorom poticao na provođenje vremena u knjižnici, čitanje i kreativno pisanje.

U nastavku pogledajte priloge.

HRT televizija - emisija Pozitivno - 18. lipnja 2023.

Izvor: HRT televizija; hrti.hrt.hr, emisija Pozitivno

HRT televizija - Regionalni dnevnik  -  6. travnja 2023.

Izvor: HRT televizija; Facebook stranica: HRT centar Čakovec - Varaždin

VTV televizija - Kreativni izazov  -  7. lipnja 2023.

VTV televizija - Kulturni magazin  -  11. lipnja 2023.