Vrijedni mali ekolozi
Autor: Maja Kragulj, Daria Cecelja, 21. 6. 2023.

I ove školske godine Eko grupa je bila marljiva i vrijedna. Kroz godinu smo se bavili zbilja sa svime, ali spomenuti ćemo tek mali dio našeg rada.

Kad smo na jesen naš mali vrt spremili za zimu i mirovanje, premjestili smo naše eko pothvate u učionicu. Učili smo o važnosti razvrstavanja otpada i recikliranja, što smo pokazali i na radionici za Dan škole.

Učili smo i istraživali o raznim životinjama i njihovoj važnosti za ekologiju, dizajnirali smo izgled nekih naših budućih vrtova, a onda smo počeli sa radovima na projektima.

Fotogalerija

Kroz školsku godinu prijavili smo se na tri projekta, na zadnjem „Zadatak sitan za zdravlje i prirodu bitan“ smo posebno zablistali. 😊

U međuvremenu smo se lagano vratili i na naš vrt. Polako smo ga pripremali za sadnju. Za to vrijeme sadili smo začinsko bilje. Kad je došlo vrijeme za sadnju, bili smo jaaako vrijedni i zasadili različite kulture. Borili smo se sa kišom, sušom i puževima, ali neke od naših plodova smo uspjeli i konzumirati.

Vjerujemo da ćemo sljedeće školske godine bili jednako vrijedni i uspjeti ostvariti još neke naše ciljeve i želje.