O Vjeronaučnoj scenskoj grupi
Autor: Ljiljana Posavec Zavrtnik, 21. 6. 2023.

Na VI. OŠ. Varaždin ima mnogo izvannastavnih aktivnosti, a među njima je i Vjeronaučna scenska grupa koju vodi vjeroučiteljica Ljiljana Posavec Zavrtnik.

Učenici viših razreda okupljaju se ponedjeljkom i petkom 7. sat u učionici vjeronauka te imaju 45 minuta za uvježbavanje teksta igrokaza i odglume ga. Ukupno sudjeluje 14 učenika viših razreda.

Kako se bira tekst kojeg će učenici glumiti?

Vjeroučiteljica uvijek ima pripremljene neke scenske tekstove. Učenici sve tekstove pročitaju te glasaju koji im se čini najbolji i najzanimljiviji. Tekst koji dobije najviše glasova se uvježbava.

Kada se igrokazi glume?

Igrokazi se obično izvode za Dan kulture i Dan Škole.

Ove školske godine izvodili smo naš igrokaz u vjeronaučnoj radionici za Dan škole 5. 12.2022.godine.Na tu radionicu došli su mnogi roditelji , pogledali igrokaz i sudjelovali u vjeronaučnom kvizu znanja. Tada smo izveli igrokaz „Samaritanac“.

Za 2023./2024. školsku godinu pripremamo igrokaz „Tata, molim te, spasimo našu obitelj!“

Što učenici rade nakon što izvježbaju tekst i odglume?

Kada učenici na tjednom satu INE dobro odglume svoju ulogu, obično za nagradu dobivaju oko 15 minuta slobodnog vremena u kojem igraju razne društvene igre i zabavljaju se s vjeroučiteljicom.

Intervju s učenicima

Učenici 5. razreda izjavili:

Na scenskoj nam je jako zanimljivo i zabavno jer uvijek imamo zanimljive igrokaze. Omiljeni su nam „Tata, molim te, spasimo našu obitelj!“ i „Samaritanac“. Jako volimo glumiti i zato smo odlučili ići na scensku. Super nam je na scenskoj jer razvijamo svoje scenske sposobnosti i učimo kako je to biti netko drugi. Puno čitamo tekstove kod kuće pa smo zato uspješni mladi glumci.

učenice 7. c razreda  VI. OŠ Varaždin Dora Kelemenić i Antonija Krog