Učenice Elizabeta Canjuga i Tara Šipek osvojile 1. mjesto na fotonatječaju
Autor: Nataša Narančić, 29. 11. 2023.

Učenice Elizabeta Canjuga (6. b) i Tara Šipek (8. d) nagrađene su na fotonatječaju povodom 500 godina Gradske vijećnice. Elizabeta Canjuga osvojila je 1. mjesto u kategoriji 5. i 6. razreda, a Tara Šipek u kategoriji 7 i 8. razreda.

Tema natječaja bila je „500. obljetnica Gradske vijećnice“, a učenici su mogli odabrati vlastitu podtemu za svoj rad. Svakoj su fotografiji trebali priložiti kratki tekst s opisom motiva i koncepta fotografije.

Fotonatječaj je organizirao Grad Varaždin, a provodio se u trima kategorijama:

• fotoradovi učenika V. i VI. razreda osnovnih škola
  • fotoradovi učenika VII. i VIII. razreda osnovnih škola
  • fotoradovi učenika Centra za odgoj i obrazovanje „Tomislav Špoljar“ Varaždin od V. do VIII. razreda.

Osvojivši prvo mjesto u prvim dvjema kategorijama, svaka je od učenica nagrađena poklon bonom trgovačkog centra u vrijednosti 100 eura.

Čestitamo našim mladim fotografkinjama, a njihove fotografije i tekstove možete pogledati u nastavku.

Gradska vijećnica grada Varaždina

Svojom fotografijom Gradske vijećnice željela sam dočarati borbu dana i noći. Fotografija prikazuje kontrast toplih boja oblaka i kišnog, hladnog neba u ranim večernjim satima.
Tople boje oblaka stopile su se sa žutom bojom fasade gradske ljekarne što slici doprinosi osjećaj topline i ugode u očima promatrača.

Tara Šipek, 8. d

Mentorica učenici bila je Maja Šarec Dvorski, učiteljica likovne kulture.

Čuvarica vremena

Gradska vijećnica slavi svoj 500. rođendan, što ju čini starijom od naših baka i djedova zajedno. Sve te godine kao promatrač nadgleda generacije ljudi koje pored nje prolaze i upija njihove životne priče. Uhvatila je i prve zaljubljene poglede naših roditelja. I ovi ljudi, uhvaćeni na fotografiji, hodaju odlučno naprijed.

Žure li na sastanak s nekom važnom osobom?

Odlaze li kući nakon jutarnje kave s prijateljima?

Hodaju li sami ili su zapravo jedna velika obitelj?

Mogućih je odgovora mnogo, a vijećnica ih sigurno zna ili barem naslućuje. Ta zgrada, u kojoj se susreću prošlost i sadašnjost, zasigurno čuva mnoge tajne unutar svojih zidova.

Promatrajući ovu fotografiju, može se osjetiti kako je to mjesto važno za ljude već stoljećima. Čini se kao da ta zgrada pamti sve priče koje su se događale tijekom godina. Dok generacije ljudi prolaze pokraj nje, ona i dalje stoji kao velika čuvarica vremena.

Elizabeta Canjuga, 6. b

Mentorica učenici bila je Nataša Narančić, knjižničarka