Učenica Mina Zadravec nagrađena na BookTube kanalu Mjeseca hrvatske knjige
Autor: Nataša Narančić, 11. 2. 2024.

Mina Zadravec, učenica 5. a razreda VI. osnovne škole Varaždin, nagrađena je za svoj videozapis u kojem je predstavila slikovnicu o slavnoj meksičkoj slikarici Fridi Kahlo.

BookTube kanal dio je programa Mjeseca hrvatske knjige, a učenici osnovnih i srednjih škola bili su pozvani poslati svoje videozapise u kojima preporučuju knjige koje su im se svidjele i ispričati nešto o razlozima zašto vole čitati.

Mina je kao dodatak svojem videozapisu ispričala da je od mame dobila na poklon biografiju Fride Kahlo, kojoj i sama nalikuje, te ju je to potaknulo da istraži više o njezinu životu i umjetnosti.

Mina se našla među sedam učenika koji su svojim videozapisima oduševili organizacijski odbor Mjeseca hrvatske knjige. Za svoj je uradak dobila prigodni poklon i priznanje koji su joj dostavljeni poštom i uručeni u školi. Zbog osvojene nagrade bila je jako sretna te je dobila dodatni poticaj na čitanje i snimanje preporuka knjiga koje joj se sviđaju.

Videozapis Mine Zadravec može se pogledati na BookTube kanalu Mjeseca hrvatske knjige, gdje se nalaze i ostali učenički videozapisi.

BookTube Mjeseca hrvatske knjige