„Mali građani“ su sudjelovali na županijskoj smotri iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja – Projekt građanin 2024.
Autor: Rosana Štrocinger, 26. 3. 2024.

Ove školske godine je skupina „Malih građana“ odabrala raditi na projektu pod nazivom „Svaka je škola posebna na svoj način“.

Ciljevi projekta su bili: saznati više o školi, kakvo obrazovanje pruža učenicima naša škola, jesu li učenici i učitelji sretni u školi, što misle o školi te imaju li kakvih prijedloga što bi još moglo u školi biti bolje.

Učenici su proučili zakone i školske dokumente, povijest škole, objave o uspjesima naših učenika na raznim natjecanjima, proveli su intervjue s djelatnicima škole i anketirali učenike. Sva istraživanja i prikupljene podatke su predstavnice skupine prezentirale na ovogodišnjoj županijskoj smotri.

Projekt su na smotri prezentirale učenice 2.d razreda: Rubi Zadravec, Sonja Hudoletnjak, Ema Galevski i Mara Drumev. Za svoju prezentaciju su dobile sve pohvale povjerenstva, ali i svih sudionika smotre. Nadamo se da će biti pozvane da projekt predstave i na državnoj smotri.

Želimo im puno uspjeha da i dalje predstavljaju našu školu i projekt na najbolji mogući način!

Fotogalerija