12. Festival Djeca pjevaju
Autor: Ivana Zidar, 29. 3. 2024.

Međunarodni festival Djeca pjevaju – Varaždin održao se 22. ožujka u Školskoj sportskoj dvorani Graberje. Tradicionalni je to festival koji okuplja male pjevače s područja Varaždinske i Međimurske županije te susjedne Slovenije.

Na ovogodišnjem festivalu izvedena je 21 nova autorska dječja pjesma. Izvođači su bili polaznici DND-a, ali i talentirani predstavnici osnovnih škola, gradova i općina Sjeverozapadnog dijela Hrvatske i Slovenije. Festival je natjecateljskog karaktera, a organizator festivala je Udruga Festival iz Varaždina.

Tri učenice VI. osnovne škole predstavile su se svojim pjevačkim talentom na ovogodišnjem izdanju festivala. Nastupale su Mia Leila Buljan (3. b) s pjesmom Zološki vrt, Maša Prekupec (6. d) s pjesmom Zvjezdana tajna te Nela Sokol (7. a) s pjesmom Moji koraci. Učenice su polaznice Glazbene radionice pjevanja Društva naša djeca Varaždin. Polaznice Novinarske skupine razgovarala su s mladim pjevačicama koje su im otkrile da im je najzanimljivije bilo snimati pjesmu u studiju u kojem su se osjećale kao odrasle, profesionalne pjevačice. Učenice se već dugi niz godina bave pjevanjem, a za nastup su se pripremale vježbama tijekom glazbenih radionica DND-a. Maša je na festivalu osvojila 3. mjesto te dobila zasluženu i vrijednu nagradu – mikrofon. Učenice navode da će se nastaviti baviti glazbom jer to vole te se vesele sljedećim nastupima.

Čestitamo učenicama na sudjelovanju i postignutim rezultatima!

Novinarska skupina