Sudjelovanje u „PopUpUrbanSpace“ projektu
Autor: Leon Aleksić, 19. 4. 2024.

Prošlog ponedjeljka, 8. travnja, naša škola sudjelovala je na „World Cafe“ radionici projekta „PopUpUrbanSpace“.

U sklopu radionice govorilo se o planovima održive mobilnosti u gradu Varaždinu, dosadašnjim aktivnostima i rezultatima plana održive mobilnosti grada Varaždina kao i primjerima gradova koji su uspješno implementirali planove održive urbane mobilnosti. Nakon prezentacijskog dijela slijedila je radionica u kojoj se raspravljalo o problemima i potencijalnim rješenjima za povećanje sigurnosti u prometu u gradu Varaždinu gdje se razgovaralo, između ostalog, i o sigurnosti pristupu školama i vrtićima. Također se u radionici raspravljalo o prijedlozima o poboljšanju pješačke i biciklističke infrastrukture i poboljšanju javnog prijevoza. Radionica je izrodila brojne prijedloge za poboljšanje sigurnosti u prometu i mobilnosti u gradu za koje se nadamo da će se uspjeti s vremenom ostvariti te tako povećati sigurnost i olakšati kretanje svih građana.