Ukupno: 2991997
Državno natjecanje iz fizike
Autor: Jelena Bajkovec, 22. 4. 2024.

Mladi fizičari VI. osnovne škole Varaždin izvrsni na državnom natjecanju Državno natjecanje iz fizike održano je u Podgori od 15.4. do 18.4.2024.

U kategoriji zadataka među 50 najboljih mladih fizičara u osnovnim školama, našu školu predstavljali su Max Poljan koji je ostvario 58 bodova i Marin Rođak koji je ostvario 51 bod od mogućih 90. Učenici su pisali računski dio natjecanja u kojem su morali pokazati svoje znanje iz fizike i riješiti 5 složenih računskih zadataka u 2,5 sata i praktičan dio s 3 zadana istraživačka pokusa u vremenu od 1,5 sata. Konkurencija je bila velika, a naši učenici su bili odlični! Mentorica učenicima je Jelena Bajkovec. Čestitke učenicima!

Ime i prezime učenika

Razred