Oskar znanja 2023. dodijeljen učenici Zari Manojlović iz VI. osnovne škole Varaždin
Autor: Dario Maltarski, 18. 6. 2023.

Svečana dodjela Oskar znanja održana je 13. lipnja 2023. godine u Kongresnoj dvorani Globus na Zagrebačkom velesajmu. Ova prestižna manifestacija, koju organizira Agencija za odgoj i obrazovanje uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja te Hrvatske zajednice županija, nagradila je najbolje učenike i mentore diljem Hrvatske za njihove izvanredne rezultate na državnim i međunarodnim natjecanjima u znanju, glazbi i plesu.

Jedna od dobitnica Oskara znanja na ovoj svečanosti bila je i Zara Manojlović, učenica 7.a razreda VI. osnovne škole Varaždin. Zara je osvojila prvo mjesto na državnom natjecanju iz astronomije, što je izuzetan uspjeh i svjedoči o njenom izvanrednom znanju i predanosti.

Među nagrađenima je i Mila Maretić, bivša učenica VI. osnovne škole Varaždin, koja je dobila čak dva Oskara znanja. Prvi Oskar znanja osvojila je kao učenica VI. osnovne škole za brončanu medalju na 26. Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi prošle godine, a drugi Oskar znanja dobila je kao učenica Prve gimnazije Varaždin za brončanu medalju na Prirodoslovnoj olimpijadi Europske unije ove godine. Još jedna bivša učenica VI. osnovne škole koja je ostvarila izuzetan uspjeh na međunarodnoj razini je Barbara Kelava. Barbara, danas učenica 3. razreda Prve gimnazije Varaždin, osvojila je Oskar znanja za brončanu medalju na 11. Europskoj matematičkoj olimpijadi za djevojke.

Čestitke Zari, Mili i Barbari na velikom uspjehu i nadamo se da će ih njihova strast prema znanju voditi na putu uspjeha i dalje!

Snimku svečane dodjele Oskara znanja moguće je pogledati na YouTube kanalu Agencije za odgoj i obrazovanje: https://www.youtube.com/live/we1F6Y1n2LU?feature=share