Klub ŠEST PLUS - Natjecanja učenika

Na ovoj stranici možete pratiti uspjehe naših učenika na natjecanjima u organizaciji AZOO. Želimo svima puno uspjeha!

Školsko natjecanje LIK 2024.
Autor: Maja Šarec Dvorski, 11. 2. 2024.

U petak 2. veljače 2024. u 10:00 sati održana je školska razina natjecanja iz Likovne kulture – LIK 2024. Natjecanju je pristupilo 40 učenika.

Ovogodišnja tema bila je moda, a zadatak je bio dizajnirati suvremenu školsku uniformu. Likovni pojmovi koje su učenici trebali primijeniti kroz stvaralaštvo bili su – omjer veličina likova i tijela, kontrast svjetlo tamno i ritam na plohi. Cilj zadatka bio je promicanje estetskih potencijala i funkcije mode kroz likovno i vizualno istraživanje suodnosa umjetničkih područja. U prvom djelu zadatka učenici su dizajnirali školsku uniformu u slikarskoj tehnici akvarel, a u drugom djelu zadatka koristili su se digitalnom aplikacijom PiXelcut. Autor zadatka ovogodišnje smotre je bio mag.educ.art. Slaven Jurić. Članice školskog povjerenstva za LIK2024. bile su nastavnica likovne kulture/ mentorica lik. ped. Maja Šarec Dvorski, učitelj-mentor Ružica Trogrlić te knjižničarka Nataša Narančić. Stručno povjerenstvo čestita učenicama koje su se istakle svojim likovnim rješenjima te će svoje radove plasirati na Županijsko natjecanje.

1. Mlinarić Tena

2. Roginek Ela

3. Pintarić Niki

Zahvaljujemo svim učenicima na uspješno realiziranim radovima koje možete pogledati na poveznici :