Uvođenje e-dnevnika
Autor: Marija Selak, 8. 5. 2013.

Potpisani ugovori o uvođenju e-Dnevnika u varaždinske osnovne škole.

U 6. Osnovnoj školi u ponedjeljak, 6. svibnja u 9:30 sati  potpisan je Ugovor o uvođenju lokalne računalne mreže u osnovne škole te Ugovor o kupnji prijenosnih računala za potrebe funkcioniranja sustava e-Dnevnik u Varaždinu. Naime, početkom iduće školske godine u sve više razrede varaždinskih osnovnih škola bit će uvedeni e-dnevnici, a za taj projekt iz proračuna Grada Varaždina izdvojit će se 430 tisuća kuna.

Gradonačelnik Varaždina Goran Habuš potpisao je Ugovor o izgradnji lokalnih mreža s predstavnicima tvrtki ELEMENTUM d.o.o. iz Zagreba te Ugovor o isporuci računala u sve varaždinske osnovne škole s predstavnicima tvrtke ZIT d.o.o. iz Varaždina.

Nakon potpisivanja ugovora, predstavnici CARnet-a održali su kraću prezentaciju Sustava e-Dnevnik koji su uvodi u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta. Prezentaciji su prisustvovati svi ravnatelji i administratori sustava varaždinskih osnovnih škola. Zvonimir Stanić, ravnatelj CARneta, čiji su predstavnici prezentirali sustav, pohvalio je Grad Varaždin koji je prvi grad u Hrvatskoj u kojem će projektom e-Dnevnika biti obuhvaćene sve gradske škole.Od sedam varaždinskih osnovnih škola, tehničke preduvjete zasad zadovoljavaju 5. i 6. osnovna škola.

Pogledajte fotografije!