SPORTSKI UZOR ŠKOLE
Autor: Marijana Buhin, 21. 1. 2011.

SPORTSKI UZOR ŠKOLE

ŠKOLA: VI. OSNOVNA ŠKOLA VARAŽDIN

SPORTSKI UZOR ŠKOLE: VEDRAN SRAGA, 7d.

SPORT I JA

SPORT:SPORTSKI PLES

GRANA-DISCIPLINA:STANDARDNIl LATINSKO-AM,ERIČKI PLESOVI

UZRAST:MLI KADETI (od 01.01.2011. - KADETI)

KLUB:ŠPORTSKI PLESNI KLUB «Harmony» VARAŽDIN

PLESNA PARTNERICA:IVA RISEK, 13 godina, 2. Osnovna škola Varaždin

REZULTATI

·               15PUTA PRVAK REPUBLIKE HRVATSKE

·               Prvak RH u standardnim plesovima - 2010. (mlađi kadeti)

·               Prvak RH u latinsko američkim plesovima - 2010. (mlađi kadeti)

·               Prvak RH u kombinaciji 10 sportskih plesova - 2010. (ml. kadeti)

·               Član Hrvatske državne reprezentacije - mlađi kadeti ljunior I)

·               Kategorizirani sportaš - VI. kategorija HOO - DAROVITI ŠPORTAŠ

·               Nastupio ukupno na 107 domaćih i međunarodnih turnira

·               117 ZLATNIH MEDALJA

·               17 SREBRNIH MEDALJA

·               10 BRONČANIH MEDALJA

Vedran i Iva treniraju sportski ples od 2004. godine, a na sportskim plesnim domaćim i međunarodnim natjecanjima sudjeluju od 2005. godine. U tom periodu ostvarili su brojne vrhunske rezultate te ih plesna struka u Hrvatskom športskom plesnom savezu (HŠPS) ističe kao velike nade i budućnost plesa u Hrvatskoj, što je uveliko do sada popraćeno i u medijima.

Vedran i Iva su članovi športsko plesnog kluba ŠPK "Harmony" iz Varaždina, najtrofejnijeg i najuspješnijeg plesnog kluba u Hrvatskoj već šest godina zaredom. ŠPK "Harmony" je član Hrvatskog športskog plesnog saveza (HŠPS), a isti je član Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO) kao i Međunarodne športsko-plesne federacije - International Dance Sport Federation (IDSF).

Kao sportsko plesni par (SPP) Vedran i Iva zajedno se natječu od rujna 2009. godine, te su u tom vrlo kratkom periodu postigli vrhunske rezultate na domaćim i međunarodnim plesnim podijima. Svakako je bitno za spomenuti 4 zajednička naslova prvaka Republike Hrvatske kao i osvojen IDSF-Croatia-Open-2009. i 2010. godine veliki i ugledni međunarodni plesni turnir koji se održava u prosincu tradicionalno već 10 godina u Varaždinu te najbolji hrvatski rezultati i jedine medalje koje su hrvatski parovi osvojili na prestižnim međunarodnim plesnim turnirima u 2010. godini i to Zagreb­Open-2010 bronca, u Slovačkoj Trnava-Open-2010. srebro te u Sloveniji - Krško-Open­2010. zlato i bronca i Maribor-Open-201 O bronca.

Vedran Sraga - osvojio 15 naslova prvaka Republike Hrvatske u svim kategorijama sportskog plesa, pobjednik svih Kupova RH u standardnim i latinsko-američkim plesovima na kojima je nastupio, osvajač nekoliko IDSF međunarodnih turnira. Nosioc B kvalitativnog plesnog razreda - natjeće se u starosnoj kategoriji Junior 1 - mlađa mladež. Pohađa 6. Osnovnu školu u Varaždinu - 7. D razred;

Vedran i Iva trenira ju 7 puta tjedno sa domaćim i stranim trenerima te dva puta mjesečno nastupaju na plesnim turnirima. Takva dinamika treniranja poticana odličnim rezultatima te velikim talentom koji plesači pokazuju i ljubavlju prema plesu usmjerava ih prema vrhunskom europskom plesnom paru.

Na osnovu postignutih vrhunskih rezultata, a u skladu sa Pravilnikom o kategorizaciji sportaša HOO-a, na prijedlog Hrvatskog športskog plesnog saveza Vedran i Iva 28.07.2010. godine Rješenjem Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO) stjeću status KATEGORIZIRANIH SPORTAŠA pri HOO - ŠPORTAŠI HRVATSKE VI. KATEGORIJE - DAROVITI ŠPORTAŠI!

PRVENSTVA REPUBLIKE HRVATSKE U SPORTSKOM PLESU

15 PUTA PRVAK RH

24.10.2010- Virovitica -1. MJESTO Prvak RH - Kombinacija 10 sportskih plesova - mlađi kadeti

15.04.2010- Član reprezentacije RH u sportskim Latinsko-američkim plesovima za 2010. g.

28.03.2010- Osijek - 1. MJESTO Prvak RH - Latinsko-američki plesovi - mlađi kadeti

30.01.2010 - Koprivnica - 1. MJESTO Prvak RH - Standardni plesovi - mlađi kadeti

04.10.2009 - Samobor - 1. MJESTO Prvak RH - Kombinacija 10 sportskih plesova - mlađi kadeti

18.04.2009 - Varaždin - 1. MJESTO Prvak RH - Latinsko-američki plesovi - mlađi kadeti