Imamo državnog prvaka iz matematike
Autor: Željka Šalamon, 11. 5. 2011.

Imamo državnog pravaka: Josip Kelava, 6. d, mentor: Marijana Ilić!

• 24. 1. 2011.  održana su školska natjecanje  učenika  od 4 do 8 razreda.
  • 8. ožujka održano je Županijsko natjecanje iz matematike, a škola domaćin je bila IV.
  • Državno natjecanje održano je od 31.3 do 2. 4.  u Opatiji.

24. 1. 2011.  održana su školska natjecanje  učenika  od 4 do 8 razreda. U našoj školi natjecalo se 74 učenika.

Najbrojniji su bili učenici 4 razreda, njih 38.

Najbolje rezultate postigli su učenici: Petar Benjak, Roko Juraga, Ana Špoljarić i  Iva Mađarić.

U 5 razredima natjecalo se  11 učenika, a najbolje rezultate postigli su učenici : Lucija Kumek, Aleksandra –Saša Božović, Ivan Jernec i Laura Težak.

Od deset učenika 6 razreda najbolje rezultate postigli su učenici: Josip Kelava, Alan Behin i Matea Briševac.

U 7 razredu natjecalo se 9 učenika, a najbolje rezultate postigli su : Matea Križanić, Iva Bušić i Luka Šprem- Novak.

U 8 razredu natjecala su se 6 učenika. Najbolji su bili: Luka Šopar, Martin Bunić, Bojan Raos i Kristina Marčec.

Svim učenicima i njihovim mentorima čestitamo na postignutim rezultatima.

8. ožujka održano je Županijsko natjecanje iz matematike, a škola domaćin je bila IV. Osnovna škola.

Na natjecanju iz naše škole sudjelovalo je 16 učenika.

U 4 razredima natjecao se Petar Benjak i osvojio prvo mjesto kao i njegov prijatelj Roko Juraga,

8 mjesto osvojila je Ana Špoljarić, a 14 mjesto učenica Iva Mađarić.

U 5  razredima natjecala se Aleksandra -Saša Božović i osvojila 1 mjesto i Lucija Kumek koja je osvojila 12 mjesto na rang listi.

U 6 razredu Josip Kelava osvojio je prvo mjesto , a Alen Behin 6 mjesto.

U 7 razredu Matea Križanić osvojila je 3 mjesto, Ivana Mihaljević 12 mjesto,  te 14 i 15 mjesto osvojili su Luka Šprem-Novak i Iva Bušelić.

U 8 razredu natjecali  su se Martin Bunić i osvojio 7 mjesto, Kristina Marčec  i Luka Šopar   12 mjesto i Bojan Raos 13 mjestom.

Da su zaista lijepi rezultati naših učenika, evo jednog podatka: Matea Križanić je među 29 najboljih matematičara u 7 razredima u Hrvatskoj od 2388 učenika koji su se natjecali u Županijsim natjecanjima.

Puno čestitaka svim učenicima na postignutim rezultatima, a posebno čestitamo  njihovim mentorima  na nesebičnom radu i zalaganju.

Na državno natjecanje pozvana su dva naša učenika i to : iz 5 razreda Aleksandra Saša Božović i iz 6 razreda  Josip Kelava .

Državno natjecanje održano je od 31.3 do 2. 4.  u Opatiji.

Josip Kelava je osvojio 1 mjesto  u  6 razredima, te mu čestitamo na uspjehu. Isto tako čestitamo i njegovoj mentorici Marijani  Ilić.

Nažalost učenica Aleksandra Saša je oboljela  te nije mogla na natjecanje. Njoj želimo brzi oporavak.