Od 1. do 4. (razredna nastava)
Izvanučionička nastava u tvornici Kalnik u Varaždinu
Autor: Ružica Martinec, 5. 11. 2010.

Tvornica Kalnik,koja je u sastavu Podravke d.d. ugostila je  stotinjak učenika četvrtih razreda VI. osnovne škole iz Varaždina sa svojim učiteljicama.

Učenici su tako odradili izvanučioničku nastavu u kojoj je glavni zadatak bio upoznati dio gospodarstva zavičajne regije. U Tvornici Kalnik učenici su vidjeli proces proizvodnje cikle, od plodova cikle koja je došla s polja do gotovih staklenki i limenki punjenih ciklom. Učenici su bili začuđeni mirisom u pogonu  te zvučnošću strojeva koji čine cijelu liniju proizvodnje cikle. Vidjeli su i pogon za proizvodnju senfa i velika skladišta gotovih staklenki kiselih krastavaca, paprike, miješane salate i ostalih proizvoda Kalnika. Mogli su porazgovarati i s radnicima koji su im objasnili što rade. Nakon obilaska tvornice bili su u tvorničkom restoranu gdje su uz sendviče mogli degustirati i proizvode Kalnika.

Učenicima će ovaj posjet ostati u trajnom sjećanju i svima u Kalniku upućuju iskrenu zahvalu.