Od 1. do 4. (razredna nastava)
Čestitali Svjetski dan štednje
Autor: Ružica Martinec, 5. 11. 2010.

Povodom Svjetskog dana štednje učenici 4.d razreda VI. osnovne škole Varaždin posjetili su Podravsku banku u Varaždinu.

Tamo su imali pravu izvanučioničku nastavu gdje su im ljubazni djelatnici Podravske banke pokazali rad službenika na šalteru banke, zatim su vidjeli kako se može provjeriti originalnost novčanice, a zavirili su i u trezor i u unutrašnjost bankomata. Također su saznali što je kredit i kako se on može dobiti pa o štednji i o kamatama koje su izračunavali. Saznali su puno i o osiguranju banke. Druženje u banci potrajalo je u vedrom raspoloženju zahvaljujući iznimno pristupačnim djelatnicima Podravske banke. Na kraju druženja organiziran je i mali zanimljiv kviz, a učenici su dobili i prigodne darove od Podravske banke. Bilo je tu od bombona, klipića i mandarina do blokića i kemijskih olovaka. Za zahvalu učenici su im uputili veselu čestitku uz Svjetski dan štednje uz novi maštovit novac kao npr. 100 osmijeha, 50 eko novčanica i slično.

Pogledajte album!