Od 1. do 4. (razredna nastava)
Izlet u Zagreb
Autor: Gordana Lešnjak, 14. 10. 2011.

U petak , 14. listopada 2011. godine učenici 4.a, 4.d i 4.e razreda posjetili su Zagreb, glavni grad Republike Hrvatske.

Prvo smo išli u tvornicu Kraš. Tamo smo gledali prezentaciju o proizvodnji čokolade.Probali smo kakaovac. Bio je gorkog i brašnastog okusa. Kada smo ušli u proizvodni dio sve je mirisalo po čokoladi. Bilo je jako vruće. Nakon toga smo krenuli u Tehnički muzej. Razgledavanje smo započeli u Planetariju. Kad smo se smjestili, počeo se spuštati mrak, a na stropu su se pojavljivale zvijezde. Bilo je prekrasno! Bili smo i u starom rudniku. U Tehničkom muzeju smo vidjeli stare uređaje i vozila: računala , monitore, blagajne, tramvaje, bicikle, avione, podmornice itd. Nakon ručka u restoranu na Jarunu  išli smo u razgledavanje grada. Bili smo u katedrali, prošli smo Trgom bana Josipa Jelačića, Ilicom do uspinjače. Uspinjačom smo se odvezli do Gornjeg grada. Vidjeli smo kulu Lotršćak s koje puca top. Bili smo na Markovom trgu ispred zgrade  Vlade i Sabora. Pred Kamenitim vratima slušali smo legendu o slici koja se tu čuva. Razgledavanje Zagreba Završili smo na najvećoj zagrebačkoj tržnici Dolac.

Meni je izlet bio zanimljiv i poučan. Puno smo naučili i dobro smo se zabavili.

Tea Čavlek , 4.a

Pogledajte galeriju slika!